A Derkovits Gyula képzőművészeti ösztöndíj azzal a céllal jött létre 1955-ben, hogy segítse a 35 év alatti önálló művészi tevékenységet folytató, tehetséges képzőművészek pályakezdését, alkotómunkáját, művészi fejlődését.
Rendelkezésre álló keretösszeg:
A Felhívás keretében rendelkezésre álló keretösszeg: 52.800.000, - Ft, azaz ötvenkettőmillió-nyolcszázezer forint.
Ösztöndíjasok száma: 22 fő
A támogatási intenzitás: 100 %
A támogatás összege és formája:
A Felhívás keretében nyújtott ösztöndíj, mint támogatás (a továbbiakban: ösztöndíj, támogatás) formája: nem visszatérítendő támogatás.
Az ösztöndíj mértéke 12 hónapon át havi bruttó 200.000,- Ft (azaz kettőszázezer forint), amely összesen bruttó 2.400.000, - Ft, azaz kettőmillió-négyszázezer forintnak felel meg. Az ösztöndíj, mint a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 1. számú mellékletének 3.9. pontja szerinti közcélú juttatás mentes a személyi jövedelemadó alól, tekintettel arra, hogy azt a Magyar Kultúráért Alapítvány, mint közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány közfeladatának ellátásával összhangban magánszemély részére folyósítja.
A Magyar Kultúráért Alapítvány döntése alapján, két nyertes ösztöndíjas a Szentendrei Régi Művésztelepen egy évig (2024. január 1. – 2024. december 31. között) jelképes havi díj ellenében, egy kétszemélyes műteremben zavartalan alkotási lehetőséget kap.
Az ösztöndíj folyósításának időtartama: 2024. január 1.- 2024. december 31.
A pályázatok benyújtására 2024. január 31-ig van lehetőség.
A pályázatokat a Petőfi Kulturális Ügynökség Nonprofit Zrt. a Magyar Kultúráért Alapítvány megbízásából hirdeti meg.
A pályázatok benyújtására pedig a Kulturális Pályázatok Támogatáskezelő Rendszerén (KPTR) keresztül van lehetőség. A KPTR rendszerben történő regisztrációt és a pályázat benyújtását segítő felhasználói kézikönyv itt érhető el.
A részletes pályázati kiírás itt a kötelezettségvállalási nyilatkozat itt, az ösztöndíjra vonatkozó adatkezelési tájékoztató itt és az általános támogatási feltételek itt olvasható.
A KPTR rendszerbe történő regisztrációt segítő videó itt érhető el, a pályázat kitöltését bemutató videó pedig itt.
Fotó: Csákvári Zsigmond/Kultúra.hu